Odsłonięcie ściany pamięci

18 listopada 2017 r. to szczególny dzień dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie – 100-lecie istnienia placówki.

W tym dniu dokonano oficjalnego odsłonięcia Ściany pamięci, na której znajdują się:

• gabloty ze Sztandarami Szkoły,
  • pamiątkowe tablice poświęcone:
  •  nauczycielom i wychowankom Liceum Pedagogicznego,
  • zasłużonym pracownikom Szkoły Podstawowej nr 1,
  • 10. rocznicy nadania szkole imienia Armii Krajowej oraz
  •  tablica ufundowana przez społeczność szkoły z okazji jubileuszu 100-lecia,
  • tablica pamiątkowa: „Ku czci Nauczycieli, którzy byli pracownikami Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie w latach 1917 – 2017 a nie ma już Ich wśród nas”.

Symbolicznego przecięcia wstęgi oraz pamiątkowego wpisu dokonali:

1. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie – p. Magdalena Andrzejczak.
  2. Burmistrz Miasta Gostynina, przedstawiciel organu prowadzącego – p. Paweł Kalinowski.
  3. Senator Rzeczypospolitej Polskiej – p. Marek Martynowski.
  4. Prezes Gostynińskiego Towarzystwa Kulturowo – Naukowego, absolwentka szkoły – p. dr Barbara Konarska – Pabiniak.
  5. Przedstawiciel społeczności uczniowskiej, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Mikołaj Krysiak.
  6. Przedstawiciel Rady Rodziców, przewodnicząca Rady Rodziców – p. Tatiana Popovych.

Poświęcenia odsłoniętej ściany dokonał ksiądz Infułat Wojciech Góralski.

Minutą ciszy uczczono wszystkich zmarłych nauczycieli, których nazwiska znajdują się na ścianie pamięci!