Zd@lna Galeria - część 2

W naszej Galerii jesień w pełni. 

Kolorowe szczyty górskie - klasy piąte przedstawiają zagadnienie faktury w pracy z kartonu, tektury i bibułki.

Klasy czwarte przepiękne sypkie dekoracje z brokatu.

Jesienny las w technice frotażu wykonali również uczniowie  klas piątych. Technika frotażu polega na odbijaniu na kartonie powierzchni przedmiotów o zróżnicowanej fakturze.

I na deser cudowne jesienne drzewa z kolorowego papieru i bibulki - również w wykonaniu klas piątych.

  Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

Karol. Polak, który został Papieżem

 

,,Nie lękajcie się…”

                              św. Jan Paweł II

 

Dnia 16 października 1978 roku kardynał Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę Piotrową, przybierając imię Jan Paweł II. Był 264 papieżem i jednocześnie pierwszym po 455 latach (od czasu pontyfikatu Hadriana VI) biskupem Rzymu niebędącym Włochem.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji upamiętniającej życie i pontyfikat człowieka, który zmienił świat; człowieka, który głosił Ewangelię Jezusa Chrystusa w każdym zakątku globu.

 

Jan Paweł II - pobierz

 

Ewa Nowakowska, Danuta Piątkowska, Magdalena Dalkowska, Robert Idzikowski

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

 
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w naszej szkole odbył się konkurs dla uczniów klas 1 - 8 pt. "Jak dobrze znasz swoich nauczycieli?".
Na tablicach znajdujących się na korytarzach szkolnych uczniowie mogli oglądać zdjęcia swoich belfrów z czasów dzieciństwa i wczesnej młodości, a następnie, na specjalnie przygotowanych kartach konkursowych, obok nazwiska nauczyciela,  zaznaczać numer zdjęcia, na którym, ich zdaniem, znajduje się ten nauczyciel. Ci, którzy rozpoznali najwięcej osób na zdjęciach mogli liczyć na atrakcyjne nagrody. Konkurs zorganizowały Samorządy Uczniowskie klas 1 - 3 oraz 4 - 8. W tym uroczystym dniu, Samorząd Uczniowski złożył życzenia oraz przekazał drobne upominki wszystkim pracownikom szkoły. Nie zabrakło również pysznego tortu ufundowanego przez Radę Rodziców. 
 
Anna Pakulska

Czytaj więcej...