SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY !

25 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny skierowany do uczniów kl. II i III.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów reprezentujących poszczególne klasy. Zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu miało na celu doskonalenie znajomości języka polskiego oraz upowszechnienie kultury językowej wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej i podniesienie poziomu ich kompetencji ortograficznych. Stało się również okazją do integracji środowiska szkolnego i wymiany doświadczeń. 10 maja w obecności p. wicedyrektor Anny Panek ogłoszono wyniki, wręczono dyplomy i upominki.

 

 

 

Oto laureaci konkursu:

kl. II

I miejsce: Lena Szwarc, kl. II c

II miejsce: Gabriela Ziółkowska, kl. II b

III miejsce: Alicja Skibińska, kl. II a

kl. III

I miejsce: Mirella Bielińska, kl. III b

II miejsce: Patrycja Wypych, kl. III b

III miejsce: Jakub Michalski, kl. III b

  Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

Organizatorzy: Anna Walczak, Monika Majewska

Czytaj więcej...

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE RECYTATORSKIM

7 maja w MCK odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. Tegoroczny konkurs recytatorski poświęcony był literaturze prezentującej piękno świata i dumę z bycia człowiekiem.

Miło nam poinformować, że jury w składzie: Mariusz Pogonowski – aktor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, Magdalena Garstka – instruktor Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie, Katarzyna Leśniewska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina przyznało wyróżnienie w kategorii wiekowej kl. IV-VI (szkoła podstawowa) naszej uczennicy Marii Smolak z klasy VID. Gratulacje!

R. Cichońska

Czytaj więcej...

PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM

Siedmioro dzieci z klas pierwszych i drugich naszej szkoły wzięło udział w rejonowych eliminacjach konkursu recytatorskiego im. J. Korczaka PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM”, który odbył się 8 maja 2019 r. w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie. Pierwsze miejsca zajęły Nadia Machała z klasy IIa i Lena Szwarc z klasy IIc, drugie miejsce zajął Krystian Rogalski z klasy Ib, a trzecie miejsce zajęła Michalina Kosmalska z klasy IIa. Wyróżnienie otrzymał Bartosz Krysiak z klasy IIa. Do udziału w eliminacjach w Płocku zostali zakwalifikowani: Nadia Machała, Lena Szwarc i Krystian Rogalski.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...