Wakacje, znów będą wakacje

W piątek, 22 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. W SP 1  wakacje razem z dziećmi powitał Burmistrz Miasta Gostynina  Paweł Kalinowski, który podziękował nauczycielom za wysiłek, który włożyli w edukację dzieci i pogratulował wszystkim uczniom, a szczególnie  tym, którzy rozpoczynają wakacje z dobrymi wynikami. Pan Burmistrz  ufundował  nagrody dla dwóch uczniów  kl. IVa,  Szymona Toruniewskiego  i Łukasza Laskowskiego, którzy uzyskali w szkole najwyższe średnie ocen na świadectwach (6,0).

Część oficjalną uroczystości rozpoczęła  dyr.  Magdalena Andrzejczak pochwałą dla uczniów za dziesięć miesięcy ciężkiej pracy, która przyniosła świetne efekty w postaci wygranych  w wielu  konkursach i świadectw z wyróżnieniem oraz życzeniami wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom i wszystkim pracownikom, którzy dołożyli wszelkich starań aby przygotować  piękny Jubileusz 100-lecia naszej szkoły i realizowali wiele  przedsięwzięć  związanych ze 100-leciem niepodległości Polski. Szczególnie serdeczne podziękowania za trud wieloletniej pracy pedagogicznej oraz życzenia realizacji niespełnionych planów i nowych marzeń dyr. Magdalena Andrzejczak skierowała do nauczycielek: wicedyrektor Anny Szczepanowskiej i Ewy Duszy,  które odeszły na zasłużoną…emeryturę oraz Iwony Gadomskiej, która przeszła do innej placówki. Specjalne podziękowania wraz ze statuetkami lub kwiatami otrzymali też przedstawiciele rodziców, którzy aktywnie przez cały rok współpracowali ze szkołą i zawsze mogliśmy na nich liczyć.

Czytaj więcej...

„NASZA 1” – triumfuje po raz kolejny na najwyższym podium – BRAWO WY!

We wtorek, 19 czerwca  2018 r. na terenie Stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie odbyły się terenowe biegi z przeszkodami. Organizatorem biegów było Little Heroes – Stowarzyszenie Non Profit, działające pod patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły znaleźli się w czołówce najlepszych biegaczy i zajęli wysokie miejsca. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali medale oraz pamiątkowe koszulki. Za zajęcia I-miejsca w swej kategorii wiekowej uczniowie otrzymali puchary.
Do klasyfikacji drużynowej liczone były miejsca 1-15, dzięki tak wysokim lokatom uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce.
Na zakończenie biegu dla wszystkich uczestników i opiekunów podano pyszny obiad.

Czytaj więcej...