Dzień Kota w IIIa

15 lutego w klasie IIIa obchodziliśmy Dzień Kota. Człowiek rozumny tego wąsatego czworonoga udomowił prawie 10 tysięcy lat temu, ale dopiero w 1990 roku we Włoszech koty doczekały się swojego międzynarodowego święta, a w 2006 roku zaakceptowane zostało także w Polsce. W związku z obchodami tego dnia na zajęciach technicznych uczniowie najpierw obejrzeli krótką prezentację nt. różnych ras kotów, a potem wykonali prace związane z tymi zwierzętami. Prace wykonywane były przy użyciu szerokiej gamy materiałów i przy wykorzystaniu różnych technik, co zaowocowało bardzo ciekawą wystawą.

Czytaj więcej...

Konkurs z języka angielskiego dla klas VI

10 stycznia odbył się w naszej szkole konkurs z języka angielskiego dla klas szóstych. Uczniowie zmagali się z zadaniami, które sprawdzały głównie znajomość  gramatyki oraz słownictwa. Uczniowie w ciągu 45 minut musieli rozwiązać test wielokrotnego wyboru, uzupełnić krzyżówkę, wstawić właściwe słowa do zdań oraz rozwiązać krótkie zadanie sprawdzające poprawność komunikacji.  Miło nam ogłosić, iż laureatami w konkursie zostali:

I m  Viktoria Ciołkowska z kl. VIb

II m Julia Leszczyńska z kl. VId , Alan Czupryniak z kl. VIa

III m  Lidia Waćkowska z kl. VIb

Wyróżnienia:  Kuba Bursztynowicz z kl. VIc

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Grusiecka , Katarzyna Sosnowska, Joanna Wesołowska

Czytaj więcej...

Bal Kapelusza

24 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawie choinkowej. Choć za oknem było mroźno, to atmosfera w czwartkowe popołudnie była gorąca. Choinka szkolna, która na stałe wpisana jest do kalendarza imprez i uroczystości, przebiegała w tym roku pod hasłem „Bal kapelusza.” Uczestnicy przybyli na bal w kapeluszach, czapkach, stroikach, które wraz z resztą strojów zachwycały różnorodnością, elegancją. Uroku zabawie dodał odpowiedni wystrój sali gimnastycznej, która na ten czas zamieniła się w salę balową.

Czytaj więcej...