„Chcecie bajki - oto bajka”

W środę 28 lutego 2018r. odbyła się premiera bajki „Czerwony Kapturek” na podstawie zbioru „Bajki Samograjki” J. Brzechwy. Swoją obecnością zaszczycili nas wicedyrektorzy Agnieszka Olszewska oraz Anna Szczepanowska, która pięknie wszystkich powitała i dodała aktorom odwagi. W bohaterów wcieliły się dzieci z klas IIb i IIIa. Główne role zagrali: Czerwony Kapturek - Maja Dutkiewicz, Babcia – Zofia Stańczak, Mama – Oliwia Święcka, Wilk - Alan Lisiecki i Fabian Lisiecki, Gajowy - Szymon Stachowski i Kuba Miłek, Wiewiórka - Asia Osipowicz, Ptaszek – Nikola Fijałkowska.

Narratorzy to Wiktor Adamczyk, Wiktoria Dąbrowska, Patryk Dąbrowski, Tymek Kozłowski, Oskar Mackiewicz, Kuba Urbański, Otylka Cichocka, Amelka Baranowska, Martynka Osowicz, Ania Móżdżyńska, Paulinka Smardzewska, Sandra Lickowska, Hania Gortat, Julek Olszewski, Marysia Woźnicka, Martynka Zielińska, Rafał Adamczyk, Patrycja Wypych, Zuzanna Ziółkowska, Ada Grzybowska, Julia Pirowska, Jakub Michalski, Karol Kowalski, Kacper Michalak, Patryk Korczyński, Natalia Strzelecka, Wojciech Ziółkowski oraz Michał Szprengiel. Prace nad przedstawieniem trwały ponad miesiąc.

Z pomocą przyszli rodzice, którzy bardzo pomogli przy zgromadzeniu strojów, dekoracji oraz zajęli się przygotowaniem poczęstunku. Dzieci własnoręcznie wykonały skromne upominki dla najważniejszych gości tego wieczoru czyli Babć i Dziadków. Mali aktorzy perfekcyjnie odegrali swoje role, a w kostiumach przygotowanych przez rodziców wyglądali przepięknie. Na twarzach zaproszonych gości widniały radość i wzruszenie. Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami.

Anna Panek i Mariola Matuszewska