W świecie mitów

W marcu uczniowie klasy Vc i Vd uczestniczyli w nietypowej lekcji języka polskiego. Za sprawą mitologii greckiej przenieśli się w czasie i przestrzeni do świata bogów, herosów i  pięknych nimf. Zadaniem dzieci było przygotowanie  inscenizacji mitu o Demeter i Korze. Uczniowie, pracując w grupach, świetnie poradzili sobie z aktorskim wyzwaniem. W specjalnie na tę okazję przygotowanych kostiumach opowiedzieli o rozpaczy bogini urodzaju po porwaniu jej córki Kory – Persefony. Swoje przedstawienie młodzi aktorzy uświetnili  muzyką, a także wieloma, często własnoręcznie i z dużą precyzją wykonanymi, rekwizytami. Nie zabrakło nawet efektów specjalnych.

Była to świetna zabawa, ale również ciekawe i pouczające spotkanie z literaturą i teatrem.