Dzień Uprzejmości w Jedynce

W czwartek, 22 marca br. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Uprzejmości.  Uczniowie poszczególnych klas, zgromadzeni wraz  z nauczycielami w sali teatralnej, obejrzeli prezentację na temat savoir-vivre, pokaz mody na różne okazje oraz wysłuchali wierszy związanych z tym zagadnieniem. Uczestnicy nie tylko poszerzyli swoją wiedzę na temat kindersztuby, ale mogli także sprawdzić posiadane wiadomości, odpowiadając na wylosowane pytania. Nie zabrakło słodkich nagród za poprawną odpowiedź. Muzyczny akcent w wykonaniu uczniów klasy IVa - Szymona Toruniewskiego i Miłosza  Gawinowskiego  -  uatrakcyjnił lekcję dobrego wychowania.

Na zakończenie Weronika Szulecka, prowadząca spotkanie, zadedykowała zgromadzonym piosenkę „Tyle słońca”.

Tego samego dnia przedstawiciele klas czwartych wzięli udział w konkursie na szkolnego mistrza dobrych manier.

W czasie przerw można było nauczyć się wiązać krawat i składać serwetki. Wystawę „Galeria życzliwości”  wypełniły plakaty wykonane przez uczniów, a gazetki ścienne w klasach - sentencje, magiczne słowa i inne materiały przypominające o właściwym zachowaniu.

Chętni  obejrzeli w bibliotece  wystawkę książek dot. dobrych manier oraz wpisali się do Księgi Uprzejmości .

Najważniejsze, abyśmy pamiętali o uśmiechu i miłych słowach nie tylko w tym dniu, ale zawsze!!!    

„Uśmiech jest najprostszą drogą do ludzkich serc”.             

Dziękujemy dyrekcji, rodzicom, nauczycielom i uczniom za pomoc w organizacji Dnia Uprzejmości.   

Organizatorzy:

Agnieszka Grusiecka, Renata Grabowska, Renata Cichońska

 

Szkolni mistrzowie dobrych manier – rozstrzygnięcie konkursu

 

                  W środę, 28 marca br. w bibliotece szkolnej dyrekcja nagrodziła medalami szkolnych mistrzów dobrych manier z klas czwartych:

  • Zuzannę Olszewską z kl. IVc
  • Adę Karaśkiewicz z kl. IVb
  • Jakuba Kucharskiego z kl. IVc.

                  Wszyscy uczestnicy wykazali się bogatą  wiedzą na temat savoir – vivre.

             Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych  osiągnięć!

Organizatorzy:

Agnieszka Grusiecka, Renata Grabowska, Renata Cichońska