Rok szkolny 2018/19 rozpoczęty!

Przemówienie Pani Dyrektor Magdaleny Andrzejczak:

Na dzisiejszej uroczystości pragnę powitać zaproszonych Gości, Grono Pedagogiczne, wszystkich Pracowników Szkoły, Rodziców i przede wszystkim Was, Drodzy Uczniowie, dla których ten dzień jest kolejnym krokiem w ciekawy i tajemniczy świat wiedzy. Przed nami początek nowego roku szkolnego 2018/2019. Cieszę się, że po dwóch miesiącach wakacyjnej radości spotykamy się ponownie w murach naszej Szkoły. Mam nadzieję, że w pełni wypoczęliście, odzyskaliście siły i jesteście gotowi na kolejne miesiące nauki.

Z uśmiechem przyglądam się zwłaszcza najmłodszym uczniom oddziałów przedszkolnych i pierwszoklasistom. To dla Was szczególny dzień i początek nowej fascynującej szkolnej przygody. Witam Was wśród uczniów Jedynki.Witam również serdecznie nowych uczniów, który przyszli do nas z innych szkół, życzę Wam abyście szybko poczuli się tutaj dobrze i bezpiecznie, a Wasi nowi koledzy otoczą was przyjaźnią i opieką. Witam najstarszych uczniów naszej Szkoły - klasę VIII a, Wasza droga nauki w szkole podstawowej niedługo się kończy. Przed wami egzaminy i podejmowanie ważnych wyborów, które będą miały wpływ na Wasze dalsze życie. Już dzisiaj życzę Wam abyście uzyskali jak najwyższe wyniki na egzaminach i dokonali tylko właściwych wyborów - takich, które pozwolą Wam w pełni się zrealizować. Serdecznie witam liczne grono nowych nauczycieli, którzy będą uczyć w naszej Szkole.

Drodzy uczniowie!

Tak jak w poprzednim roku, również w czasie tych wakacji wykonaliśmy liczne remonty, aby Szkoła była dla Was bardziej miła, ładna i przyjazna. Odnowione zostały sale gimnastyczne 73 i duża sala gimnastyczna oraz wiele sal lekcyjnych. Zagospodarowany został teren wokół szkoły od boiska asfaltowego. Jak sami widzicie Szkoła z roku na rok staje się coraz ładniejsza. Za te wszystkie remonty chciałabym w imieniu całej społeczności serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi Pawłowi Kalinowskiemu i Radzie Miasta na ręce pani Radnej Martyny Doral – serdecznie dziękujemy i prosimy o dalsze wspieranie nas w kolejnych remontach.

Dziś jesteśmy wszyscy na początku wędrówki i dopiero w czerwcu ujrzymy jej finisz. Pokonujmy więc wytrwale wszelkie przeszkody, pojawiające się na naszej drodze, współpracujmy razem i reprezentujmy godnie naszą szkołę – Szkołę Podstawową nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie. W nowym roku szkolnym 2018/2019 uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom i przyjaciołom szkoły, życzę samych dobrych dni, sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich zamierzeń i planów. Pamiętajmy o słowach wypowiedzianych przez flamandzkiego pisarza i duchownego Phila Brosmansa „Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” i takiego bogactwa życzę wam jak najwięcej. Uroczyście ogłaszam, że rok szkolny 2018/2019 uważam za otwarty!

 

Fotogaleria

.