Spotkania z policjantami

Wraz z początkiem roku szkolnego, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, w naszej szkole gościliśmy policjantów Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie asp. Pawła Łuczaka i sierż. Mateusza Garstkę. Gostynińscy policjanci przeprowadzili działania profilaktyczno-edukacyjne "Bezpieczna droga do szkoły".
Policjanci spotkali się z uczniami oddziałów „0” i klas pierwszych, przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę ulicy, a następnie teorię zamienili w praktykę. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i wykazały się dużą znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci podkreślali także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Tłumaczyli, że kiedy piesi są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, stają się bardziej bezpieczni. Serdeczne podziękowania dla policjantów za cenne i pouczające spotkanie.

Renata Nyckowska, Joanna Zielińska

 

 

 

.