Dzień Kundelka czyli wszystkich wielorasowych psów

25 października nie jest przypadkową datą. Jest to dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Dlatego właśnie dziś gościliśmy w szkole niecodziennego gościa, panią Małgorzatę Jakubowską Trochę wraz ze swoim podopiecznym Plastusiem. Pani Małgosia opowiedziała nam wiele ciekawych historii związanych z psami, opieką nad nimi. Słuchaliśmy tego, co mówiła z wielkim zainteresowaniem. Przekazaliśmy zebraną karmę, koce, miski i zabawki dla Fundacji Animal Ghost.

W całej Polsce jest około 70 tysięcy bezdomnych psów – większość z nich straciła dom wskutek ludzkiej bezduszności i bezmyślności. Na szczęście część z nich ma szansę na znalezienie nowych rodzin i miłości właśnie dzięki Fundacji. Zwierzęta zasługują na to. Spotkanie pozostanie w pamięci na długo.