Tu wszędzie Polska - Dzień Nauczyciela

Dnia 17 października 2018 r. odbył się w naszej szkole montaż słowno – muzyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Magdaleny Andrzejczak, która powitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości, nauczycieli emerytów. Wśród zaproszonych gości był również Burmistrz Miasta Gostynina pan Paweł Kalinowski, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Andrzej Robacki, przewodnicząca związku zawodowego Solidarność pani Barbara Gierula. Po złożeniu życzeń Pani Dyrektor przekazała głos uczniom, którzy przygotowali przedstawienie. Młodzi artyści swoim występem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku.

Zabrzmiały piosenki z repertuaru zespołu Mazowsze oraz teksty opisujące piękno polskich krajobrazów pochodzące z utworów Władysława Reymonta i Adama Mickiewicza. Każdy nauczyciel otrzymał przygotowany upominek. Był to słoiczek z zamkniętymi płatkami róży i mięty, nawiązujący do wszystkiego, co działo się na scenie. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania.