Wycieczka do miejsc pamięci

30 października uczniowie klasy IIa i II c wybrali się na autokarową wycieczkę po miejscach pamięci narodowej Gostynina i okolic, by poznać losy ludzi walczących o niepodległość naszego kraju. Przy pomniku w Gaśnym zapalili znicze i wysłuchali historii o powstańcach styczniowych. Byli przy mogile w Kraśnicy, na cmentarzu i przy pomniku w Zalesiu, Drzewcach, by oddać hołd mieszkańcom Gostynina i okolic pomordowanych w czasie II wojny światowej. O wielokulturowości Gostynina dowiedzieli się odwiedzając cmentarz ewangelicko-augsburski oraz żydowski przy ulicy Gościnnej, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca 130 rocznicę śmierci cadyka Jechiela Meira Lipszyca. Z historią naszego miasta i okolic zapoznawał uczniów pan Wojciech Karwowski z oddziału PTTK Gostynin. Dla wszystkich uczestników wycieczki była to wspaniała lekcja historii.