Wycieczka do Warszawy - październik 2018

To była kolejna udana wycieczka. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że zapamiętają miłą, radosną atmosferę i mnóstwo pozytywnych wrażeń, a pomogą w tym liczne pamiątkowe zdjęcia.

Ranek, 31 października, przywitał uczestników wycieczki z klas Vc, VIa i  VIb pięknym słońcem, które nie opuszczało ich podczas całego dnia.

W programie wyjazdu znalazły się pasjonujące wizyty na Stadionie  PGE Narodowy, na warszawskiej Starówce oraz w Centrum Nauki Kopernik.

 Podczas trasy Piłkarskie Emocje uczniowie zobaczyli m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz centrum medialne PGE Narodowy, które przeznaczone jest dla dziennikarzy.

 

Kilkaset eksponatów w Centrum Nauki Kopernik zaprosiło wszystkich do świata samodzielnego eksperymentowania, w którym jedyną zasadą była ciekawość i zainteresowanie. Niezwykłe wystawy czasowe, stacje badawcze  połączone w grupy tematyczne, laboratoria, warsztaty  to atrakcje, które na pewno nie pozwolą o sobie zapomnieć.

O tym, że warszawska Starówka to prawdziwa perła stolicy  przekonał uczniów wyjątkowy przewodnik. W ciekawy sposób przekazał  informacje o warszawskiej Syrence, dzwonie  na ulicy Kanonia,  pomniku Małego Powstańca i wielu innych miejscach, które podczas spaceru zobaczyli uczestnicy.  Wszystkim udzielił się też zachwyt  kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek.