DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie…”

5 listopada br. nasza szkoła zamieniła się w cudowną, bajkową krainę. Na jeden dzień przenieśliśmy się do świata fantazji i marzeń. Dlaczego? Tego dnia obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Na szkolnych korytarzach oraz w salach lekcyjnych można było spotkać Myszkę Miki. Ten dzień był okazją, by przypomnieć sobie swoich ulubionych bajkowych bohaterów, którzy bawią, uczą, pomagają rozpoznać dobro i zło, często też stanowią dla dzieci wzór do naśladowania. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest również doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki są źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, sposobem wzbogacenia wyobraźni, a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem. Jest to dobry moment, aby przypomnieć sobie większość z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale przekazują również ważne prawdy życiowe.

Organizator: Ewa Nowakowska