Pomagamy nie tylko od święta...

W listopadzie 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się kolejny już Festiwal Babeczki, z którego dochód, 1 610 zł został w całości przeznaczony na leczenie i rehabilitację chorej Patrycji, siostry jednej z uczennic tej placówki.

Festiwal Babeczki to akcja charytatywna, która już na stałe wpisała się w życie szkoły. Za każdym razem wzbudza ona ogromne zainteresowanie wśród uczniów, którzy w ramach akcji samodzielnie pieką babeczki a następnie sprzedają je swoim kolegom, koleżankom oraz pracownikom szkoły. W akcję zaangażowali się również rodzice, zwłaszcza dzieci młodszych, którzy wspierali swoje pociechy w wykonaniu tych pyszności, które cieszyły nie tylko podniebienie ale i oko. Szkoła Podstawowa nr 1 po raz kolejny udowodniła, że nie jest obojętna na los innych, że cała społeczność stanowi jedną drużynę, która potrafi się zjednoczyć we wspólnym przedsięwzięciu, gdy zachodzi taka potrzeba.

...To przecież kropla drąży skałę...

opiekunowie SU

Renata Kuźniewska i Anna Pakulska