Wycieczka do Ciechocinka i Torunia

 Klasy II a i III b spędziły dwa czerwcowe i upalne dni na wycieczce w Ciechocinku i Toruniu. Pierwszym punktem naszego programu było zwiedzanie Uzdrowiska z przewodnikiem. Następnie tramwajami konnymi udaliśmy się na Rancho pod Olszyną, gdzie czekały na nas ciekawe zajęcia: jazda na koniach, strzelanie z wiatrówki, zajęcia rekreacyjne. Pierwszy dzień zakończyliśmy ogniskiem i dyskoteką.

 W środę, po bardzo wczesnej pobudce udaliśmy się do Torunia. Swój pobyt w mieście Mikołaja Kopernika rozpoczęliśmy od pieczenia pierników w Muzeum Toruńskiego Piernika. Następnie zwiedzaliśmy Toruń z przewodnikiem „Szlakiem mitów i legend”. Po obfitym obiedzie i pysznych lodach udaliśmy się do „Piernikowego miasteczka”, gdzie czekała na nas niespodzianka – kurtyny wodne – istne szaleństwo. Ostatnim punktem programu był seans w Planetarium. Wieczorem, zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do Gostynina.

                                                                                                      Uczniowie klas II a i III b