Jasełka 2015

 

22 grudnia 2015 roku w naszej odbyły sie przygotowane przez dzieci Jasełka Bożonarodzeniowe. Nasi mali aktorzy przedstawili historię narodzin Pana Jezusa. Była Maryja i Józef, pasterze, aniołowie, trzej królowie, okrutny król Herod, Herodowa, dworzanie, diabełki i śmierć. Dobro walczyło ze złem. Pasterze i aniołowie oddali hołd małemu Jezusowi, król Herod słuchając podpowiedzi diabełków chciał zgładzić Dzieciątko Jezus. Ostatecznie wygrało dobro, śmierć z diabełkami zabrała Heroda do piekła a pokój radość i szczęście zawitało do betlejemskiej stajenki. Całość przedstawienia ubogacił śpiew chóru szkolnego. Na jasełka oprócz naszych uczniów zaprosiliśmy też dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2, nr 4, nr 5 i z Akademii Przedszkolaka. Każda grupa przedszkolna otrzymała od naszej szkoły karmik i karmę dla ptaków. Na koniec spotkania ze słodkim poczęstunkiem do dzieci przyszedł Święty Mikołaj.

Elżbieta Marciniak, Dorota Stępniak

Czytaj więcej...

NIEDZIELA MISYJNA 2015

W niedzielę 18 października  obchodziliśmy Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy o misjonarzach i dzieciach w krajach misyjnych.  Dzieci z koła misyjnego przygotowały uroczystą oprawę Mszy Świętej. Pamiętały o misjonarzach z naszej diecezji księdzu Radosławie Zawadzkim, który przebywa na misjach w Peru i ojcu Łukaszu Kwiatkowskim  z Papuy Nowei Gwinei. W procesji  z darami dzieci niosły symbole pomocy i pracy misyjnej krzyż, atlas, blok, kredki, ołówki, różaniec misyjny, Biblię, chleb i wino. Przebrały się  za mieszkańców krajów misyjnych: Afrykańczyków, Chińczyków, Hindusów, Indian, mieszkańców Australii i Oceanii.

.

Czytaj więcej...

Spotkanie z misjonarzem z Peru

W piątek 11 września 2015 roku gościliśmy w naszej szkole księdza misjonarza Radosława Zawadzkiego. Było to już nasze trzecie spotkanie,  po raz pierwszy ksiądz był u nas w 2011.  Ksiądz  pracuje w Peru w 700 tysięcznym mieście Iquitos, do którego można tylko dolecieć lub dopłynąć. Ksiądz misjonarz "zabrał" nas w ciekawą podróż po Peru.  Przy pomocy filmu i wielu zdjęć poznaliśmy przyrodę tego kraju, egzotyczne zwierzęta (pumy, jaguary, piranie, żółwie, krokodyle), góry Andy i piękną i groźną podczas powodzi rzekę Amazonkę.Poznaliśmy też problemy mieszkańców Peru, zanieczyszczenie środowiska wyciekiem ropy z rurociągów, powodzie, brak dostatecznej ilość szkół. Dzieci chodzą do szkół, które są małe, w jednej sali uczą się dwie, trzy klasy.

.

Czytaj więcej...