DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

18 stycznia, dzień urodzin autora książki o przygodach Kubusia Puchatka – Alana Milne - jest Dniem Kubusia Puchatka. Bibliotekę szkolną odwiedził ulubiony i najbardziej znany z misiów – sam Kubuś Puchatek. Uczniowie klasy IIIa oraz punktu przedszkolnego wysłuchali w bibliotece fragmentu książki z bohaterem spotkania, obejrzeli i wypożyczyli książki z jego przygodami. Spróbowali małe co nieco - przysmaku Kubusia. W postać Puchatka wcieliła się p. Ewa Nowakowska, dostarczając wielkiej radości wszystkim dzieciom.

Czytaj więcej...

Poranek z Panem Kornelem

Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu” – pisał Kornel Makuszyński.

8 stycznia minęła 135 rocznica Jego urodzin. Z tej okazji w bibliotece szkolnej przygotowano wystawkę książek autorstwa Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie mogli także obejrzeć filmową wersję „Szatana z VII klasy”, „O dwóch takich, co ukradli księżyc” a najmłodsi rozkoszować się przygodami „Koziołka Matołka”.

Czytaj więcej...

Świątecznie w bibliotece

Atmosferę Bożego Narodzenia w bibliotece czuć już od kilku dni. W ten magiczny czas dzieci z punktu przedszkolnego odwiedziły bibliotekę. Maluszki wysłuchały opowieści bożonarodzeniowych, obejrzały świąteczny film, a na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał prezent - piękną książeczkę.

Czytaj więcej...

DZIEŃ MISIA

Już 16 raz obchodzimy w Polsce – Światowy Dzień Pluszowego Misia. My także corocznie dołączamy się do świętowania tego sympatycznego dnia. W bibliotece odbyły się zajęcia czytelnicze związane z tą wspaniałą przytulanką. Dzieci poznały historię Misia Paddingtona, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, posmakowały ulubionego przysmaku Kubusia Puchatka, a przede wszystkim przyniosły swoich pluszowych ulubieńców, o których tak fajnie opowiadały. Zajęcia w bibliotece przygotowały panie: Ewa Stolarz i Dorota Budner. A na zakończenie zajęć …zalała nas masa najróżniejszych miśków i ich właścicieli z kl. I-III pod opieka p. Moniki Zaborowskiej i p. Moniki MajewskiejSmile

Czytaj więcej...