Z Erasmus+ w Chorwacji

W dniach 26 maja – 1 czerwca grupa nauczycieli i uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w kolejnym międzynarodowym szkoleniu w ramach projektu Erasmus+ ,,Moje pasje – moją przyszłością”. Tym razem odbyło się ono w Vinkovci (Chorwacja). Oprócz Polaków w spotkaniu uczestniczyli nasi partnerzy z Grecji i Hiszpanii. Według zasad projektu uczniowie podczas wizyty mieszkają w domach uczniów szkoły. Rodziny chorwackie przyjęły nasze dzieci z otwartym sercem i pokazały swoją wielką gościnność.

Podczas całego pobytu zarówno uczniowie jak i nauczyciele brali udział w zajęciach, szkoleniach i warsztatach, głównie językowo – informatycznych, ale także sportowych, artystycznych, przyrodniczych i historycznych. Były występy, konkursy, wystawy i prezentacje.

Czytaj więcej...

Z Erasmus+ w Grecji

16 listopada grupa nauczycieli i uczniów z naszej szkoły rozpoczęła 8-dniową wizytę szkoleniową w Heraklionie, na greckiej wyspie Kreta w ramach projektu Erasmus+ ,,Moje pasje – moją przyszłością”. Gospodarze przyjęli nas oraz partnerów z Hiszpanii i Chorwacji niezwykle serdecznie. Dzieci zamieszkały u rodzin, które wspaniale organizowały im wolny czas, zapewniając rozmaite atrakcje. Temat przewodni szkolenia brzmiał: Od ery minojskiej do czasów współczesnych.

Czytaj więcej...

Erasmus+ na półmetku!

Nasza szkoła od października 2017r. bierze udział w programie Erasmus+. Pierwszy rok projektu „Moje pasje – moją przyszłością” obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Do najważniejszych należały międzynarodowe spotkania szkoleniowe w Hiszpanii (w marcu) oraz kwietniowe w naszej szkole. Poznaliśmy bliżej naszych partnerów z Grecji, Hiszpanii i Chorwacji. Zawiązały się przyjaźnie, zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli.

Jesteśmy na półmetku, przed nami drugi rok pracy z Erasmusem+. Mamy zaplanowanych jeszcze wiele zadań, które realizować będziemy na terenie naszej szkoły oraz podczas wyjazdów szkoleniowych do Grecji (listopad) i do Chorwacji (maj). W tej chwili we wszystkich szkołach partnerskich trwają przygotowania do szkolenia w Grecji. Pięcioro uczniów i pięcioro nauczycieli z naszej szkoły wyjedzie do Heraklionu (Kreta). Wezmą udział w szkoleniach i warsztatach zorganizowanych na terenie greckiej szkoły, ale także będą mieli sporo okazji do zwiedzania oraz poznania kultury i zwyczajów tego pięknego kraju.

Zachęcamy uczniów i nauczycieli do dalszej współpracy w projekcie!