Z Erasmus+ w Chorwacji

W dniach 26 maja – 1 czerwca grupa nauczycieli i uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w kolejnym międzynarodowym szkoleniu w ramach projektu Erasmus+ ,,Moje pasje – moją przyszłością”. Tym razem odbyło się ono w Vinkovci (Chorwacja). Oprócz Polaków w spotkaniu uczestniczyli nasi partnerzy z Grecji i Hiszpanii. Według zasad projektu uczniowie podczas wizyty mieszkają w domach uczniów szkoły. Rodziny chorwackie przyjęły nasze dzieci z otwartym sercem i pokazały swoją wielką gościnność.

Podczas całego pobytu zarówno uczniowie jak i nauczyciele brali udział w zajęciach, szkoleniach i warsztatach, głównie językowo – informatycznych, ale także sportowych, artystycznych, przyrodniczych i historycznych. Były występy, konkursy, wystawy i prezentacje.

Czytaj więcej...

Z Erasmus+ w Grecji

16 listopada grupa nauczycieli i uczniów z naszej szkoły rozpoczęła 8-dniową wizytę szkoleniową w Heraklionie, na greckiej wyspie Kreta w ramach projektu Erasmus+ ,,Moje pasje – moją przyszłością”. Gospodarze przyjęli nas oraz partnerów z Hiszpanii i Chorwacji niezwykle serdecznie. Dzieci zamieszkały u rodzin, które wspaniale organizowały im wolny czas, zapewniając rozmaite atrakcje. Temat przewodni szkolenia brzmiał: Od ery minojskiej do czasów współczesnych.

Czytaj więcej...