Czas na podsumowanie

30 września zakończył się w naszej szkole międzynarodowy projekt Erasmus+ ,,Moje pasje, moją przyszłością”. Było to bardzo ważne, ale i pełne wyzwań przedsięwzięcie. Wspólnie z partnerami z Hiszpanii, Grecji i Chorwacji pracowaliśmy nad zaplanowanymi działaniami, dzięki którym mogliśmy rozwijać nasze zainteresowania oraz poszerzać umiejętności z zakresu informatyki i języka angielskiego. Podczas czterech międzynarodowych wizyt, zorganizowanych na terenie każdej placówki, nauczyciele i uczniowie mieli okazję uczestniczyć w szkoleniach, warsztatach, uroczystościach i wycieczkach. Zdobyli cenną wiedzę i doświadczenie, rozwinęli w praktyczny sposób swoje kompetencje językowe oraz świadomość kulturową. Te wszechstronne korzyści będziemy mogli wykorzystać w naszej dalszej pracy. Na zakończenie projektu zorganizowaliśmy w naszej szkole wystawę fotograficzną podsumowującą projekt w ramach Dni Erasmus+. Zachęcamy do obejrzenia wystawy.

Czytaj więcej...

Międzynarodowe Spotkanie Projektowe w Hiszpanii

W dniach 11-14 września miało miejsce ostatnie już międzynarodowe spotkanie w ramach projektu Erasmus+. Miało ono miejsce w Murcji, mieście naszych partnerów z Hiszpanii. W spotkaniu wzięły udział po dwie osoby z każdego kraju (Polska, Grecja, Chorwacja). Naszą szkołę reprezentowały nauczycielki języka angielskiego – Renata Zalewska i Joanna Wesołowska.

,,Projekt dobiega końca, należało go więc podsumować oraz przygotować raport końcowy. Omówiliśmy najważniejsze aspekty projektu, podsumowaliśmy zrealizowane działania i przygotowaliśmy plan upowszechniania rezultatów. Prawidłowy przebieg spotkania został nieco zaburzony przez warunki pogodowe, które okazały się niezwykle trudne. W tych właśnie dniach nawiedziła ten rejon Hiszpanii niespotykana jak dotąd fala deszczu i burz, co spowodowało zalanie większości ulic i budynków w mieście. Zamknięto wszystkie szkoły, większość urzędów, sklepów czy restauracji. Przestała funkcjonować kolej, niektóre drogi zostały wyłączone z ruchu. Mieliśmy obawy, czy uda nam się bezpiecznie wyjechać z miasta, ale dzięki naszym hiszpańskim kolegom opuściliśmy Murcję na czas i bezpiecznie wróciliśmy do domu. Mimo tych utrudnień udało się zrealizować najważniejsze punkty programu a czas upłynął w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze. Wszyscy partnerzy pragną w przyszłości kontynuować współpracę naszych szkół.”

                                                                                                                                                                        Renata Zalewska

Czytaj więcej...

Z Erasmus+ w Chorwacji

W dniach 26 maja – 1 czerwca grupa nauczycieli i uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w kolejnym międzynarodowym szkoleniu w ramach projektu Erasmus+ ,,Moje pasje – moją przyszłością”. Tym razem odbyło się ono w Vinkovci (Chorwacja). Oprócz Polaków w spotkaniu uczestniczyli nasi partnerzy z Grecji i Hiszpanii. Według zasad projektu uczniowie podczas wizyty mieszkają w domach uczniów szkoły. Rodziny chorwackie przyjęły nasze dzieci z otwartym sercem i pokazały swoją wielką gościnność.

Podczas całego pobytu zarówno uczniowie jak i nauczyciele brali udział w zajęciach, szkoleniach i warsztatach, głównie językowo – informatycznych, ale także sportowych, artystycznych, przyrodniczych i historycznych. Były występy, konkursy, wystawy i prezentacje.

Czytaj więcej...