Międzynarodowe Spotkanie Projektowe w Hiszpanii

W dniach 11-14 września miało miejsce ostatnie już międzynarodowe spotkanie w ramach projektu Erasmus+. Miało ono miejsce w Murcji, mieście naszych partnerów z Hiszpanii. W spotkaniu wzięły udział po dwie osoby z każdego kraju (Polska, Grecja, Chorwacja). Naszą szkołę reprezentowały nauczycielki języka angielskiego – Renata Zalewska i Joanna Wesołowska.

,,Projekt dobiega końca, należało go więc podsumować oraz przygotować raport końcowy. Omówiliśmy najważniejsze aspekty projektu, podsumowaliśmy zrealizowane działania i przygotowaliśmy plan upowszechniania rezultatów. Prawidłowy przebieg spotkania został nieco zaburzony przez warunki pogodowe, które okazały się niezwykle trudne. W tych właśnie dniach nawiedziła ten rejon Hiszpanii niespotykana jak dotąd fala deszczu i burz, co spowodowało zalanie większości ulic i budynków w mieście. Zamknięto wszystkie szkoły, większość urzędów, sklepów czy restauracji. Przestała funkcjonować kolej, niektóre drogi zostały wyłączone z ruchu. Mieliśmy obawy, czy uda nam się bezpiecznie wyjechać z miasta, ale dzięki naszym hiszpańskim kolegom opuściliśmy Murcję na czas i bezpiecznie wróciliśmy do domu. Mimo tych utrudnień udało się zrealizować najważniejsze punkty programu a czas upłynął w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze. Wszyscy partnerzy pragną w przyszłości kontynuować współpracę naszych szkół.”

                                                                                                                                                                        Renata Zalewska