Przystąpiliśmy do nowego projektu: Szkoła dobrego wychowania

   

     Dobre maniery, czyli savoir – vivre w szkole i nie tylko

W piątek, 6 lutego br. podczas apelu podsumowującego I semestr roku szkolnego 2014/2015 uczniowie klasy VIc zaprezentowali plakaty na temat dobrego zachowania. Oprócz ciekawych rysunków zawierały one cenne rady i wskazówki dotyczące savoir – vivre. Prace plastyczne wykonali uczniowie klasy VI c oraz Va i Vb. Natomiast uczniowie klasy IVa napisali wypracowania nt. Jestem grzeczny i nie wstydzę się mojego zachowania. Jedno   z nich odczytała podczas piątkowego spotkania Iga Wawrzyniak.

 Przy tej okazji poinformowałam społeczność szkolną o przystąpieniu naszej szkoły do Ogólnopolskiego Konkursu Szkoła dobrego wychowania. Do końca bieżącego roku szkolnego będziemy wykonywać różne zadania związane z tym tematem. Między innymi wybierzemy w drodze konkursu szkolnego mistrza savoir – vivre.    Zasad dobrego zachowania jest wiele, ale należy uświadomić sobie, że najważniejsza z nich to życzliwość wobec innych osób. Mili, uprzejmi  i kulturalni ludzie do końca swoich dni zachowują przyjaciół i życzliwe sobie osoby. To jest właśnie tajemnica dobrego wychowania.

Zapraszam wszystkich uczniów do współpracy i życzę samych wzorowych ocen za zachowanie na koniec roku szkolnego.

                                                           Wychowawca klasy VIc, Renata Grabowska

.