„Życzliwość to uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie”

   Tydzień Uprzejmości w Jedynce w  kl. IV - VI

07- 11 marca 2016 r.

W związku z tym, że posiadamy  tytuł Szkoła Dobrego Wychowania, będziemy obchodzić w naszej szkole Tydzień Uprzejmości, który ma na celu propagowanie zasad kulturalnego zachowania w sytuacjach dnia codziennego i wzmacnianie pozytywnych zachowań.

Jak będziemy obchodzić Tydzień Uprzejmości?

 

 

           

W poniedziałek przypomnimy sobie zasady zapisane w Szkolnym Kodeksie Dobrego Zachowania. Na zajęciach będziemy rozmawiać na temat uprzejmości i życzliwości, ułożymy przysłowia  i sentencje na temat uprzejmości i zasad dobrego zachowania, np. „Dzień dobry i do widzenia to są słowa dżentelmena”.

 Każdy uczeń i nauczyciel otrzyma emblemat z uśmiechem, który będzie nam towarzyszył przez cały tydzień.

Na drzwiach każdej sali powiesimy napis „Uśmiechnij się” (uczniowie mogą go ozdobić wg własnych pomysłów).

 We wtorek wytypowane przez wychowawców osoby wezmą udział w konkursie na szkolnych mistrzów savoir – vivre (na 6. lekcji w sali 26);

chętne osoby zaprezentują umiejętność wiązania krawata, apaszki,  kokardy, składania  serwetki, układania bukietów itp. ( po 5. lekcji  przy pokoju nauczycielskim).

W środę wszystkie klasy wykonają plakaty na temat uprzejmości, życzliwości, grzeczności (na brystolu, dowolna technika), które zostaną powieszone na korytarzach szkolnych, tworząc tzw. „Galerię życzliwości”. Prace wykonają czteroosobowe zespoły na 3. godzinie lekcyjnej w sali gimnastycznej. W każdej klasie powstanie gazetka z sentencjami, przysłowiami, magicznymi słowami, wierszami na temat uprzejmości.

Codziennie postaramy się  zrobić jak najwięcej dobrych uczynków.

W Dniu Elegancji ( czwartek,  10 marca) ubierzemy się elegancko i weźmiemy udział w pokazie (korowodzie) najładniejszych strojów  i konkursie na króla i królową elegancji (po  3. godzinie lekcyjnej na korytarzu  – parter zachód i na   I piętrze).

W piątek  będziemy pisać do wybranych osób pozdrowienia  i karteczki  z miłymi słowami, a następnie wrzucać je do specjalnej skrzynki (należy pamiętać o podaniu danych adresata). Ich dostarczeniem zajmą się życzliwi posłańcy.

 W bibliotece będzie można obejrzeć wystawkę książek dot. uprzejmości i savoir – vivre.

 Przeprowadzimy plebiscyt na damę i dżentelmena szkoły – będą głosować uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły (do 11 marca).

 

Życzymy miłej zabawy przez cały tydzień

Pamiętajmy o uśmiechu i miłych słowach nie tylko w tym tygodniu, ale zawsze!!!         

  „Uśmiech jest najprostszą drogą do ludzkich serc.”

 

                      Organizatorzy Renata Grabowska, Agnieszka Grusiecka