I Szkolny Dzień Talentów - już się odbył

I nadszedł ten długo oczekiwany dzień… 1 czerwca odbył się I Szkolny Dzień Talentów.  

Poprzedziła go wystawa „Nasze pasje”.  W piątek 29 maja 2015r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje kolekcje, zbiory w bibliotece szkolnej. Królowały aniołki, maskotki, monety. Zachwyt wzbudziły woskowe świece. Zainteresowanie zwiedzających było ogromne, bo… „Człowiek bez pasji, jest jak okręt, który nie wie dokąd zmierza”.

.

1 czerwca odbył się koncert „Masz talent”. Po uroczystym powitaniu przez p. dyr. Edytę Mikulską  przyszedł czas na zaprezentowanie różnorodnych talentów. Na scenie pojawiło się kilkudziesięciu młodych artystów, którzy przełamując swój strach i wstyd, zdecydowali się pokazać  publiczności szkolnej swoje umiejętności i pasje. Najpierw byli to przedstawiciele  klas IV-VI , a  wśród nich: instrumentaliści, tancerze, piosenkarze, recytatorzy, słowem ci, którzy w sztuce odnajdują swoją pasję. Następnie swoje umiejętności prezentowali uczniowie z klas II-III.  Wszystkie występy wzbudzały gorący aplauz widowni, która dzielnie wspierała swoich przedstawicieli. Młodzi artyści oprócz braw otrzymali  słodycze ufundowane przez dyr. Edytę Mikulską

W czasie prezentacji i występów,  na  boisku  szkolnym odbywały się rozgrywki sportowe. EUROTURNIRJ "Piłka nożna" dla klas II-III. Celem turnieju było promowanie sportu i aktywnych form spędzania czasu wśród dzieci oraz stwarzanie możliwości sportowej rywalizacji z zasadą fair play, a także kształtowanie postawy otwartości wobec kultur innych narodów. Każda klasa grała pod barwami krajów europejskich. Gra odbywała się systemem "każdy z każdym". Klasy przygotowały również maskotki oraz okrzyki i transparenty dopingujące swoje drużyny.   System rozgrywek  „każdy z każdym „ obowiązywał  również podczas turnieju  w klasach IV-VI.

Natomiast w świetlicy szkolnej na dzieci czekał Turniej gier planszowych. Najmłodsi mogli wykazać się kreatywnością, logicznym myśleniem, wiedzą i pomysłowością.

Wszystkim młodym artystom i pasjonatom życzymy dalszych sukcesów.

Szczegóły turnieju, zajęte miejsca oraz fotogaleria na stronie głównej szkoły.