Zdrowe przekąski

Uczniowie klasy Vb pod kierunkiem pani Marzenny Chromniak przygotowali lekcje dla uczniów klas I - III na temat „Zdrowych przekąsek”. W ciekawy i interesujący sposób opowiedzieli do czego prowadzi nadmierne spożycie najbardziej popularnych przekąsek, słodyczy i chipsów. Pokazali skutki ich nadmiernego spożywania. Zaproponowali zamianę niezdrowych przekąsek na smaczne i dobre dla naszego zdrowia świeże i suszone owoce i warzywa, pestki słonecznika, dyni, orzechy, rodzynki, migdały. Chociaż konsumpcji słodyczy zwykle towarzyszy poczucie szczęścia, spokoju i odprężenia, to warto pamiętać o tym, iż zdrowe przekąski mają zdecydowanie więcej zalet, a zjadane w optymalnych ilościach nie posiadają wad.

.