Spotkanie z dietetykiem

W środę 11 marca 2015 roku gościliśmy w naszej szkole panią Agnieszkę Kisielewską specjalistę do spraw żywienia i dietetyki z Poradni Żywieniowej w Płocku. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas piątych i szóstych. Pani Agnieszka Kisielewska zapoznała uczniów z najważniejszymi zasadami zdrowego odżywiania i jego wpływem na wygląd i zdrowie. Uczniowie dowiedzieli się, jaki wpływ na nasze zdrowie mają witaminy i minerały zawarte w warzywach, owocach, rybach, przetworach mlecznych. Pani dietetyk podkreśliła rolę białka, które korzystnie wpływa na wygląd włosów, skóry i paznokci. Przestrzegała też przed nadmiernym spożyciem słodyczy i chipsów, których zbyt duże spożycie sprzyja nadwadze. Omówiła z jakich produktów powinna składać się codzienna dieta, przypomniała piramidę zdrowego odżywiania i zachęcała uczniów do spożywania drugiego śniadania. Na zakończenie spotkania pani wicedyrektor Renata Jędrzejewska podziękowała pani Agnieszce za przeprowadzenie ciekawych zajęć i zaprosiła na kolejne spotkanie.

.