Kolorowy Tydzień Ekologiczny klasy I-III

Sprawozdanie z przebiegu tygodnia ekologicznego.

Poniedziałek był Dniem Natury. Tego dnia nauczyciele i uczniowie ubrani byli w odzież koloru zielonego. Każdy znalazł w swojej szafie coś zielonego. Na jednej lekcji z wychowawcą uczniowie wykonali plakaty „ Przyroda – moja miłość”.

.

I miejsce  - Katarzyna Pawlak i Lidia Waćkowska z kl. IIb

II miejsce – Daria Kusiak z kl. III c

III miejsce – Natalia Rosiak z kl. II d

Wyróżnienie – kl. IIa.

Klasa III b z wychowawcą p. Mariolą Matuszewską wykonała na kółku kulinarnym wspaniałe, pyszne, zdrowe i kolorowe koreczki owocowe i warzywne. Następnie uczniowie z tej klasy zorganizowali straganik. Wszystkie koreczki zostały bardzo szybko sprzedane. Dochód ze sprzedaży został przekazany na zakup roślin ozdobnych, które upiększą otoczenie naszej szkoły.

Klasa II a razem z wychowawcą p. M. Andrzejczak również przyłączyła się do zorganizowania straganu robiąc kolorowe i zdrowe koreczki owocowo – warzywne.

Wtorek był  Dniem Słońca. Tego dnia wszyscy wyszukali sobie ubrania w kolorze żółtym. Na lekcjach odbyły się wybory najsympatyczniejszej uczennicy i ucznia z każdej klasy. Imiona i nazwiska najsympatyczniejszych uczniów zostały wywieszone na tablicy samorządu. Członkowie S. U. podczas przerw rozdawali plakietki z napisem „Uśmiechnij się” przygotowane przez p. A. Panek. Uczniowie z plakietkami na szyi uśmiechali się ,,od ucha do ucha”.

 W środę w strojach uczniów i nauczycieli przeważał kolor brązowy, ponieważ był to  Dzień Ziemi. Podczas przerw o godzinie 9.40 i 12.30 odbyły się pokazy mody ekologicznej, czyli strojów wykonanych z różnych odpadów.

I miejsce zajęła Zuzanna Olszewska z kl. I c

II miejsce – Julian Michalak z kl. II a

III miejsce – Mateusz Dobiński z kl. IId

Wyróżnienie – Hanna Kopaczewska z kl. I c.

Nad przebiegiem pokazu czuwały p. M. Andrzejczak i A. Panek.

Podczas przerwy o godzinie 10.35 odbyła się loteria fantowa przygotowana przez p. I. Markiewicz oraz p. A. Panek. Loteria cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów. Dochód został przeznaczony na zorganizowanie dyskoteki na zakończenie tygodnia ekologicznego.

W środę uczniowie wykonywali na lekcjach z wychowawcą  Mini - album o wybranym organizmie chronionym w Polsce.

I miejsce kl. I c

II miejsce kl. II a

III miejsce kl. III b

wyróżnienie kl. I d

Tego dnia odbyło się także spotkanie ze strażakiem. Była to pogadanka na temat ,,Stop dla wypalania traw!”.  Spotkanie zorganizowała p. A. Walczak.

W czwartek na korytarzach szkoły było pomarańczowo. Był to Dzień Zdrowia. Tego dnia uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką szkolną p. K. Zarębą oraz w spotkaniu z leśnikiem zorganizowanym przez p. D. Stępniak. Gość opowiadał o leśnych zwierzętach i roślinach. Pani zachęcała dzieci do odpoczynku na świeżym powietrzu.

Po południu chętni uczniowie mogli pobawić się na dyskotece zorganizowanej na zakończenie Kolorowego Tygodnia Ekologicznego. Podczas dyskoteki zostały wręczone dyplomy i nagrody ufundowane przez P. Dyrektor Edytę Mikulską. Nagrody wręczała dzieciom p. A. Szczepanowska – wicedyrektor szkoły. Dyskoteka została zorganizowała dzięki p. dyr. E. Mikulskiej i A. Szczepanowskiej. Za nagłośnienie odpowiadał p. R. Cepil. Całą zabawę prowadzili: Piotr Markiewicz i Maciej Kiełbasa - uczniowie klasy V a.

Piątek był  Dniem Ekologa. Tego dnia w ubiorze uczniów przeważał kolor niebieski. Na korytarzu można było obejrzeć wystawę prac konkursowych „ Cuda z odpadów”. Konkurs był ogłoszony przez p. A. Panek 2 tygodnie wcześniej i był skierowany do uczniów klas I – III.

I miejsce Jakub Wasilewski - kl. III b

II miejsce Klaudia Wentland kl. II b

III miejsce Krzysztof Sowiński I c

wyróżnienie Antonina Eichel  kl. II d

Część uczniów uczestniczyła w przedstawieniu ,,Przybysze z planety Zangular” zorganizowanym w  Centrum Kultury w Gostyninie.

 Zainteresowanie konkursami w całym tygodniu ekologicznym było bardzo duże i na tytuł Super Ekologów, zasługują klasy:

I C - wych. p. T. Zarzycka

I D - wych. I. Markiewicz

II A - wych. p. M. Andrzejczak

IIB - wych.p. A.Walczak

II D - wych. A. Panek

III B - wych. M. Matuszewska

Był to bardzo ciekawy i pouczający tydzień dla uczniów klas I – III.