Kolorowy Tydzień Ekologiczny w klasach IV-VI - podsumowanie

Akcja odbyła się w dniach 20 - 24 kwietnia 2015 r.,  czyli w tygodniu w którym obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.  Celem działań była  potrzeba  włączenia uczniów do pracy na rzecz ochrony środowiska i zachęcenie ich do pogłębienia wiedzy na temat problemów ekologicznych.  Każdy dzień tygodnia przebiegał  pod innym hasłem.

.

I dzień – 20.04 (poniedziałek)

Dzień Natury - w ubiorach uczniów i nauczycieli obowiązywał kolor niebieski. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, z której dochód przeznaczony został na organizację dyskoteki  szkolnej na zakończenie Tygodnia. Uczniowie wzięli udział  w   międzyklasowym konkursie na plakat z hasłem  „Prośby Ziemi”. Wyniki konkursu:

Im, klasy IV - kl. IVb      Im,  klasy V - kl. Vc

Im, klasy VI – kl. VIc

II dzień – 21.04.(wtorek)

Dzień Słońca - w ubiorach uczniów i nauczycieli obowiązywał kolor żółty. W klasach odbyły się wybory najsympatyczniejszej uczennicy i najsympatyczniejszego ucznia. Rozdawano też   plakietki  z „uśmiechniętą buźką”.  Uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy przyrodniczej.

Klasy IV    Im-Kamil Falkowski, Weronika Stańczyk, IVd

IIm – Zuzanna Cichońska, IVb

IIIm  - Daria Wożniak, IVd

Klasy V     Im – Beniamin Szymaniak, Vb

IIm - Jan Pawlikowski, Vc

IIIm – Mateusz Jendrzejewski, Vc

Klasy VI   Im – Klaudiusz Mikołajczyk, VIb

IIm – Natalia Zagajewska,VIc

IIIm – Hubert Kowalczyk, VIa

III dzień – 22.04 (środa)

Dzień Zdrowia  - w ubiorach uczniów i nauczycieli obowiązywał  kolor pomarańczowy.  Mieliśmy okazję obejrzeć wystawę pokonkursową  mini – albumów nt. „Organizmy  chronione w Polsce”.

Wyróżniono albumy wykonane przez:   Nikolę Ormińską, VIc

Katarzynę Maślaną, Va

Bartosza Olszewskiego, VIb

IV dzień – 23.04 (czwartek)

Dzień Ziemi - w ubiorach uczniów i nauczycieli obowiązywał  kolor brązowy.

W tym dniu otworzyliśmy  „Straganik owoców i warzyw”, gdzie nasi koledzy sprzedawali własnoręcznie wykonane szaszłyki owocowo-warzywne. Dochód  przeznaczony został na zakup kwiatów i sadzonek  krzewów do zagospodarowania terenu wokół szkoły.

Dużym zainteresowaniem cieszył się "Pokaz mody ekologicznej”.  Stroje      wykonane były  z różnych odpadów.

Im – Wiktoria Pawłowska, VIc

IIm – Aleksandra Kierzkowska, Va

IIIm – Oliwer Szulc, VIb

Klasy VI  na 4 godzinie lekcyjnej wyszły na spacer połączony z  zadaniem  - „Szukamy dzikich wysypisk”.  Klasy V  uczestniczyły w spotkaniu ze strażakiem ( 3 godzina lekcyjna ), a klasy IV  z leśnikiem ( 4 godzina lekcyjna).

Również w  czwartek , podczas dyskoteki , podsumowano  Kolorowy  Tydzień  Ekologiczny   i  wręczono  dyplomy i nagrody  za udział w konkursach.

V dzień – 24.04 (piątek)

Dzień Ekologa - w ubiorach uczniów i nauczycieli  obowiązywał  kolor zielony.  W piątek klasy VI porządkowały też  teren wokół  szkoły, sadziły  kwiaty i  krzewy.

Mogliśmy podziwiać prace  konkursowe  „ Cuda z odpadów”.

I m,  klasy IV -kl.   IVc

Im,  klasy V -kl.  Vc, Vb

Im,  klasy VI -kl. VIb

Dziękujemy wszystkim gościom,  nauczycielom,  rodzicom i uczniom,  którzy aktywnie uczestniczyli w Kolorowym Tygodniu Ekologicznym i przyczynili się do ratowania naszej planety.