Spiżarnia pełna smaku i zapachu

SPIŻARNIA PEŁNA SMAKU I ZAPACHU to tytuł wystawy, którą można było obejrzeć w dniach 23-27.11.2015r. w bibliotece szkolnej. Organizatorami były panie: Ewa Stolarz i Elżbieta Marciniak. Bogactwo i różnorodność przetwarzanych owoców i warzyw zaskoczyło wszystkich zwiedzających. Najciekawsze to: sok z pędów sosny, sok z mniszka lekarskiego, konfitura z płatków róży, pigwa w syropie i wiele, wiele innych. Uczniowie opowiadali o swoich domowych spiżarniach pieczołowicie zapełniających przez mamy i babcie. Podkreślali przewagę smakową domowych przetworów. Można było przeczytać o tym, jak powstają kiszonki, kwaszonki, marynaty. Dzieci z grup 0 uczestniczyły w zajęciach czytelniczych pt."Zimowe zapasy", wysłuchały "Alfabetu warzywno-owocowego". I oczywiście skosztowały pysznych jabłek.