Klasowy turniej sportowy.

Najpierw dzieci w grupach przygotowały propozycje zabaw, które były konkurencjami w klasowym turnieju sportowym. Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do pracy. Do turnieju wspólnie wybraliśmy 10 konkurencji. Turniej sportowy odbył się podczas lekcji wychowania fizycznego. Uczniowie zostali podzieleni na 3 zespoły, które odróżniały się kolorami strojów. Zanim rozpoczęliśmy turniej ważnym elementem była wspólna rozgrzewka. Przypomnieliśmy sobie również zasady zabaw. Dzieci rywalizowały w następujących konkurencjach:

 

Czytaj więcej...

Kolejne zadanie - woda

 

 W czasie realizacji kolejnych zadań uczniowie klas IIIa i IIId  zdobywali nową wiedzę. Tym razem zadanie polegało na wypromowaniu picia wody, a także podjętych przez zespół działań. Celem było zaprezentowanie wszystkim uczniom szkoły, rodzicom i zaproszonym dzieciom z przedszkoli, zdobytej wiedzy oraz nakłonienie ich do zmiany złych nawyków żywieniowych. Odbyły się:

Czytaj więcej...

Klasowa Książka Zdrowych Słodyczy

Celem drugiego zadania było przeprowadzenie konkursu na „Najlepszy przepis na zdrowe słodycze”. Ponieważ większość dzieci preferuje smak słodki, dlatego nauczyciel zachęcał ich do zmiany niezdrowych słodyczy na zdrowe, czyli te przygotowane bez dodatku cukru. Nauczyciel przeprowadził pogadankę z uczniami, uświadamiając ich, że słodycze są bardzo niezdrowe i powodują wiele chorób. Okazało się, że większość zajada się nimi kilka razy w ciągu dnia, nie zdając sobie sprawy jak wiele niezdrowego cukru dostarczają organizmowi. Wspólnie ustalono w jaki sposób zmienić ten stan rzeczy i w jaki sposób zachęcić wszystkich do jedzenia słodyczy przygotowanych bez dodatku cukru. Dzieci zostały uświadomione, że owoce zawierają naturalny cukier.

Czytaj więcej...

Lekcja otwarta - Zdrowo jem, więcej wiem

W czasie realizacji kolejnych zadań w ramach projektu "Zdrowo jem, więcej wiem" uczniowie klas IIIa i IIId  zdobywali wiedzę, którą chętnie dzielili się z kolegami i koleżankami oraz nakłaniali ich do zmiany złych nawyków żywieniowych. Większość dzieci preferuje smak słodki. Dlatego spośród wszystkich produktów spożywczych dzieci najczęściej wybierają ciastka, cukier, słodkie napoje, lody. Tego rodzaju słodycze niestety bardzo często zastępują właściwe posiłki. Należy więc uświadomić dzieciom jak wiele chorób wywołuje jedzenie cukru i soli oraz nakłonić je do zamiany niezdrowych słodyczy na zdrowe. Uczniowie prowadzili różne formy promocji zdrowego odżywiania się, wśród nich lekcję otwarta „Ostrożnie z cukrem i solą”, podczas której najpierw odbyła się krótka prezentacja i prelekcja przygotowana przez panią z sanepidu.

Czytaj więcej...

W białej krainie

W grudniu grupa pod opieką pań. M. Andrzejczak i A. Panek przystąpiła do realizacji drugiego zadania. Celem spotkania było uświadomienie uczniom i rodzicom roli cukru i soli w diecie człowieka oraz niebezpieczeństw spowodowanych nadużywaniem tych produktów. ,,W białej krainie – ostrożnie z solą i cukrem” to temat, wokół którego odbywały się czynności dzieci. Poziom wiedzy dzieci był dobry, ale nie znały chorób, jakie te substancje wywołują. Nauczyciel zaprosił uczniów do białej krainy.

Czytaj więcej...