Klasowa Książka Zdrowych Słodyczy

Celem drugiego zadania było przeprowadzenie konkursu na „Najlepszy przepis na zdrowe słodycze”. Ponieważ większość dzieci preferuje smak słodki, dlatego nauczyciel zachęcał ich do zmiany niezdrowych słodyczy na zdrowe, czyli te przygotowane bez dodatku cukru. Nauczyciel przeprowadził pogadankę z uczniami, uświadamiając ich, że słodycze są bardzo niezdrowe i powodują wiele chorób. Okazało się, że większość zajada się nimi kilka razy w ciągu dnia, nie zdając sobie sprawy jak wiele niezdrowego cukru dostarczają organizmowi. Wspólnie ustalono w jaki sposób zmienić ten stan rzeczy i w jaki sposób zachęcić wszystkich do jedzenia słodyczy przygotowanych bez dodatku cukru. Dzieci zostały uświadomione, że owoce zawierają naturalny cukier.

Nauczyciel zachęcił je do jedzenia pestek dyni, słonecznika, orzechów i migdałów. Odbyła się również degustacja tych produktów. Następnie uczniowie przystąpili do opracowania przepisów na zdrowe słodycze. Przepisy były bardzo ciekawe i smaczne. Dodatkowo wykonali pracę plastyczną do swojego przepisu. Na koniec odbył się konkurs na najlepszy przepis. Każdy uczeń oddał tylko jeden głos. Najlepszy okazał się przepis na „Bananowe babeczki”, którego składnikami były zdrowe produkty, np. mąka orkiszowa, cukier trzcinowy, siemię lniane i banany. Zwycięzca otrzymał odznakę Super Kucharza. Następnie wszystkie prace zostały złożone w Klasową Księgę Zdrowych Słodyczy. Ochotnicy wykonali bardzo ciekawą okładkę. Książka została zaprezentowana rodzicom na spotkaniu oraz wyeksponowana w szkolnej bibliotece, aby mogli korzystać z jej przepisów inni uczniowie.