Klasowy turniej sportowy.

Najpierw dzieci w grupach przygotowały propozycje zabaw, które były konkurencjami w klasowym turnieju sportowym. Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do pracy. Do turnieju wspólnie wybraliśmy 10 konkurencji. Turniej sportowy odbył się podczas lekcji wychowania fizycznego. Uczniowie zostali podzieleni na 3 zespoły, które odróżniały się kolorami strojów. Zanim rozpoczęliśmy turniej ważnym elementem była wspólna rozgrzewka. Przypomnieliśmy sobie również zasady zabaw. Dzieci rywalizowały w następujących konkurencjach:

 

1. Wyścig w podporze tyłem z piłką – przenoszenie piłki na brzuchu w podporze tyłem
2. Wyścig z kozłowanie piłki slalomem – bieg kozłując piłkę jednorącz między pachołkami
3. Zabawa bieżna „Bieg po buty” – bieg do wyznaczonego miejsca, zdjęcie butów i powrót

4. Zabawa „Głuchy telefon” – bieg slalomem wokół pachołków i przekazanie wiadomości następnemu zawodnikowi
5. Zabawa skoczna „Skakanka” – bieg przeskakując dowolnie przez skakankę
6. Zabawa zręcznościowa „Kółeczko na pachołek” – bieg w jedną stronę nakładając kółeczko na pachołek, powracając zdejmując
7. Wyścig z piłeczką na łyżce – bieg trzymając piłeczkę pingpongową na łyżce, starając się by nie spadła
8. Bieg – sztafeta z pałeczką – bieg wokół pachołków tyłem z przekazywaniem pałeczki

9. Wyścig z turlaniem piłek – turlanie dwóch piłek po ziemi wokół pachołków

10. Rzuty do kosza na czas – w ciągu 1 min trafienie jak największej ilości piłek do kosza (6 piłek na każdą drużynę)

Każdy zespół z wielkim zaangażowaniem wykonywał poszczególne konkurencje wg była zasady FAIR PLAY. Klasowy turniej sportowy wygrali wszyscy, bo najważniejsza była dobra zabawa. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Turniej dostarczył uczniom wiele radości.