Bądź kumplem, nie dokuczaj. Mówimy NIE dokuczaniu

Pod takim hasłem odbyły się pod koniec lutego zajęcia świetlicowe. Głównym założeniem było przedstawienie i wytłumaczenie uczniom problemu dokuczania. Rozmowa pozwoliła zaktywizować dzieci do dyskusji na temat problemu, że dokuczanie innym nie jest właściwym zachowaniem.

Czytaj więcej...

„Przez skakankę skaczę ja, skaczesz ty”

W lutym świetlica szkolna zorganizowała zawody sprawnościowe – skakania przez skakankę. Dzieci z wielkim entuzjazmem i chęcią przystąpiły do zawodów.

Oto zwycięzcy:

I miejsce – Michasia Kosmalska IIA.

II miejsce – Marysia Zaręba IA.

III miejsce – Gabrysia Ostrowska IIA.

IV miejsce – Kacper Zembrzuski IVD.

V miejsce – Antek Kostkiewicz IIA.

Wszyscy zawodnicy zostali obdarowani słodkimi nagrodami.

Gratulujemy !!!!!

Dorota Budner

Czytaj więcej...

„Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki”

14 lutego w dzień „Świętego Walentego”, dzień pełen miłości, przyjaźni i uśmiechów dzieci przebywające na świetlicy wysłuchały opowieści i wierszyków o początkach i historii powstania święta Walentynek. Wykonały piękne „walentynki” dla przyjaciół, rodziców, kolegów. Podsumowaniem zajęć było wręczenie wszystkim dzieciom słodkich lizaczków – serduszek.

Dorota Budner

Czytaj więcej...

Bezpieczne ferie

Ferie to czas odpoczynku i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach oraz akrobacji na lodowisku. W dniu 21 stycznia uczniowie przebywający na świetlicy szkolnej uczestniczyli w spotkaniu z p. policjantem i p. strażakiem. Tematem spotkania było „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. Panowie uświadamiali dzieciom zagrożenia jakie niesie ze sobą nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz jakim niebezpieczeństwem jest czad „cichy zabójca”.

Czytaj więcej...