Bezpieczne ferie

Ferie to czas odpoczynku i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach oraz akrobacji na lodowisku. W dniu 21 stycznia uczniowie przebywający na świetlicy szkolnej uczestniczyli w spotkaniu z p. policjantem i p. strażakiem. Tematem spotkania było „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. Panowie uświadamiali dzieciom zagrożenia jakie niesie ze sobą nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz jakim niebezpieczeństwem jest czad „cichy zabójca”.

Czytaj więcej...

Konstruktorzy

Świetlica szkolna to magiczne miejsce. Dzieci mogły stać się przez chwilę największymi konstruktorami. W ruch poszły ulubione przez wszystkich klocki, z których uczniowie zbudowali fantastyczne konstrukcje. Były prace indywidualne, ale i zespołowe. Dzieci pokazały, że potrafią wspaniale współpracować i jednocześnie naprawdę świetnie się bawić. Wszystkim dopisywały doskonałe humory:) Monika Czerwińska, Dorota Budner

Czytaj więcej...

Lekcja patriotyzmu

Podczas cyklu zajęć patriotycznych podkreślających znaczenie Odzyskania Niepodległości przez Polaków, dnia 8 listopada br. dzieci ze świetlicy szkolnej wybrały się pod pobliskie pomniki, by uczcić pamięć i zapalić symboliczny znicz.

Czytaj więcej...

Dzieci lubią misie

Z okazji Święta Pluszowego Misia świetlica i biblioteka szkolna zaprosiła dzieci na zajęcia ze swoimi przytulankami – misiami. Dzieci dowiedziały się o historii pluszowego misia. Wysłuchały opowiadania o misiu Paddingtonie. Następnym punktem zajęć było rozwiązywanie zagadek o misiach, układanie puzzli, zaśpiewanie piosenki „Stary niedźwiedź” . Na zakończenie zajęć dzieci posmakowały misiowego przysmaku – miodku. Zabawy wszystkim się podobały i zajęcia przebiegły w miłej i radosnej atmosferze.

Czytaj więcej...

„Piękna nasza Polska cała”

W miesiącu wrześniu br. świetlica szkolna zorganizowała zajęcia patriotyczne pt. „Jestem małym Polskim Patriotą”. Był to cykl zajęć podkreślających znaczenie odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Pierwszym etapem zajęć było odczytanie i nauka wiersza pt. : „Kto ty jesteś? – Polak mały!”. Następnie dzieci wypowiadały się na temat znajomości symboli narodowych oraz wspólnie odśpiewano hymn Mazurka Dąbrowskiego. W części praktycznej uczniowie wykonali plakat przedstawiający mapę Polski, który ozdobili biało – czerwonymi kwiatami.

Czytaj więcej...