Wiemy i potrafimy

W maju świetlica szkolna przypomniała dzieciom podstawowe elementy postępowania w przypadku udzielania pierwszej pomocy. Poprzez takie działania dziecko uczy się prawidłowych zachowań i skutecznego działania w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach. Wiedza, opanowanie i dobre nawyki sprawiają, że dzieci mogą stać się prawdziwymi „superbohaterami” ratując komuś życie.

Czytaj więcej...

„Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki”

14 lutego w dzień „Świętego Walentego”, dzień pełen miłości, przyjaźni i uśmiechów dzieci przebywające na świetlicy wysłuchały opowieści i wierszyków o początkach i historii powstania święta Walentynek. Wykonały piękne „walentynki” dla przyjaciół, rodziców, kolegów. Podsumowaniem zajęć było wręczenie wszystkim dzieciom słodkich lizaczków – serduszek.

Dorota Budner

Czytaj więcej...

Bądź kumplem, nie dokuczaj. Mówimy NIE dokuczaniu

Pod takim hasłem odbyły się pod koniec lutego zajęcia świetlicowe. Głównym założeniem było przedstawienie i wytłumaczenie uczniom problemu dokuczania. Rozmowa pozwoliła zaktywizować dzieci do dyskusji na temat problemu, że dokuczanie innym nie jest właściwym zachowaniem.

Czytaj więcej...

„Przez skakankę skaczę ja, skaczesz ty”

W lutym świetlica szkolna zorganizowała zawody sprawnościowe – skakania przez skakankę. Dzieci z wielkim entuzjazmem i chęcią przystąpiły do zawodów.

Oto zwycięzcy:

I miejsce – Michasia Kosmalska IIA.

II miejsce – Marysia Zaręba IA.

III miejsce – Gabrysia Ostrowska IIA.

IV miejsce – Kacper Zembrzuski IVD.

V miejsce – Antek Kostkiewicz IIA.

Wszyscy zawodnicy zostali obdarowani słodkimi nagrodami.

Gratulujemy !!!!!

Dorota Budner

Czytaj więcej...