Dokarmiamy ptaki

Nawiązując do tygodniowego tematu „Jak należy opiekować się zwierzętami w zimie” dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły czynny udział w zajęciach poświęconych skrzydlatym przyjaciołom. Uczniowie dowiedzieli się jakie ptaki odlatują na zimę do ciepłych krajów oraz jak można zadbać o ptaki, które pozostają u nas w kraju. Dzieci chętnie wykonały prace plastyczne przedstawiające karmniki dla ptaków. Następnie udały się na teren szkoły w celu dokarmiania ptaków. Karmniki zostały zaopatrzone w przeróżne smakołyki m.in. ziarenka pszenicy, owsa, słonecznika, pokruszone orzeszki.

Pamiętamy, że należy zapewnić ptakom wsparcie w postaci pożywienia w okresie mrozów i śniegu, a one wiosną odwdzięczą nam się pięknym śpiewem.