ADOPCJA MISYJNA

 

18 października 2011r. gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyninie misjonarza z diecezji płockiej księdza Radosława Zawadzkiego.

 

 

 

 

 

.

Inicjatorką spotkania była uczennica klasy Vc Natalia Zawadzka, bratanica księdza misjonarza. Podczas spotkania, w którym uczestniczyła klasa IVc i Vb ksiądz opowiedział jak wygląda jego codzienna praca na misjach w Peru. Zapoznał nas też z sytuacją mieszkających tam dzieci. Dzieci z Koła Misyjnego postanowiły wspomóc działania księdza misjonarza zobowiązując się do adopcji misyjnej. Poprosiliśmy księdza o wybranie z jego parafii dzieci, które moglibyśmy „zaadoptować”.

Opiekujemy się Kemi i Karlosem Noa Vazques z Peru. Karlos to 7 - letni chłopiec uczący się w drugiej klasie i jego siostra Kemi 3-latka rozpoczynająca w tym roku przedszkole. Ich tata - Karlos Magno - łodzią przewozi ludzi przez rzekę. Jest to praca, którą próbuje utrzymać rodzinę. Nie zawsze jednak może zarobić wystarczająco. Mama - Layda Gonzalita, pracuje w domu opiekując się Karlosem, Kemi i pozostałą trójka młodszego rodzeństwa. Organizujemy loterie misyjne, kiermasze ciast, sprzedaż pierniczków i ozdób świątecznych z, których dochód przeznaczamy na naszych „misyjnych podopiecznych”.